Leśniczówka… ile to się człowiek nabiegał po tym parku za dzieciaka! Teraz miejsce lekko zmodernizowane i trzeba przyznać, że ma swój urok.
Emeryci spacerują, młodzi biegają, WF-ista stoi na mostku i krzyczy. Wycieczkę zaczynamy od strony ul. Zbrowskiego.

Park ma powierzchnię ok. 7,5 ha. Został wybudowany w latach 1962 – 1965 i rzeczywiście pzed wojną istniała tam leśniczówka.
Jak podaje Wikipedia „ograniczony przez ulice 25 Czerwca, Zbrowskiego, Wodną oraz Kolberga.
Przez park przepływa Potok Północny, wzdłuż którego biegnie główna aleja spacerowa (imienia Tajnej Organizacji Nauczycielskiej)”.

Przez park Leśniczówka przepływa Potok Północny (inne nazwy: Sadkówka, lub Strumień Północny) nad którym znajduje się kilka mostków. Drzewostan parku oparty jest głównie na gatunkach rodzimych (białodrzewy, lipy, wiązy), ale wzbogacony jest też o gatunki drzew i krzewów obcych: platan, tamaryszek, śnieguliczka. W Parku urządzonych jest kilka placów zabaw dla dzieci, duża górka do saneczkowania oraz skate-park. Do Leśniczówki przylega budynek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Gmach Zespołu Szkół Muzycznych.

W 2013 roku miasto zdecydowało się na rewitalizację parku. Alejki utwardzono, usunięte zostały chore i zagrażające bezpieczeństwu drzewa. Powstała mała architektura.

Powstał szalet publiczny, przebudowano górkę saneczkową, pojawiła się siłownia na wolnym powietrzu i dwa palce zabaw, oraz utworzono oczko wodne zasilane z Potoku Północnego. Posadzono krokusy i żonkile.


Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej ciekawyradom.pl

Obok parku przy ul. Kolberga 32b i 32c znajdują się dwa domy drewniane z lat 1926–1927, wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Radomia. Znasz historię tych „domków”, podziel się w komentarzach.

